Jak dbać o urządzenie wielofunkcyjne?

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdego biura są urządzenia wielofunkcyjne. Złe użytkowanie, brak regularnych przeglądów często prowadzi do awarii, w rezultacie efektywność pracy biura ulega zaburzeniu.

Konserwacja urządzenia wielofunkcyjnego

Jak zatem dbać o urządzenie wielofunkcyjne, by służyło nam jak najdłużej? Oto kilka istotnych porad. Pierwszym krokiem jest sprecyzowanie własnych wymagań wobec np. kserokopiarki. Chodzi tu o wybór urządzenia, obsługującego dany format A3, A4, A5. Istotna kwestią jest również liczba osób, które będą korzystać ze sprzętu biurowego oraz wstępne oszacowanie miesięcznych "obrotów", a więc ilości wykonanych kopii. Warto również wybrać dodatkowe funkcje, jednak spośród dostępnych opcji wybrać takie, które będą nam naprawdę potrzebne, ponieważ każda dodatkowa, może być źródłem zwiększenia kosztów eksploatacji sprzętu. Zanim zdecydujemy się na konkretny model urządzenia wielofunkcyjnego, należy zapoznać się z zasadami gwarancji. Zasadniczo, gwarancja obejmuje dwuletni okres w tym zapewniony serwis w razie awarii i wymiana zepsutych części na nowe.

Należy pamiętać, że zakup wielofunkcyjnego urządzenia wiąże się z niemałym wydatkiem, jednak w tym przypadku, wysoka cena jest wprost proporcjonalna do jakości w efekcie wydatek zmienia się w owocną inwestycję. Wybór urządzenia wielofunkcyjnego opiera się również na pojemności bębna i wydajności tonera. Sprzęt musi być cyfrowy - to nam zapewni lepszą jakość wydruku. Niezależnie na jakie funkcje, model się zdecydujemy, należy wiedzieć jak dbać o urządzenie wielofunkcyjne, by służyło nam przez długi czas, a inwestycja w zakup nie poszła na marne. Tu, ważne jest respektowanie kilku zasad. W czasie pracy urządzenia, zabrania się otwierania pokrywy, by wyeliminować ryzyko dostania się drobinek do jego wnętrza. Ponadto, należy w określonych odstępach czasu dokonywać przeglądu. Dzięki takiemu działaniu, można zlokalizować najmniejsze problemy techniczne w zalążku, ponieważ nawet najmniejsze usterki bardzo często przeradzają się w kłopotliwe awarie.