Czy droga do produktywności jest formalna czy nieformalna?

Jeśli przyjrzysz się projektom biur największych firm na świecie, takich jak Apple, Uber, Amazon czy Google, dostrzeżesz wspólny motyw przewodni - są one zrelaksowane, nieformalne, kreatywne i superinnowacyjne.

Czy to właściwa droga do produktywności?

Można by stwierdzić, że tak, to z pewnością sprawdza się w przypadku tych największych graczy!

Problem polega na tym, że nieformalne i kreatywne miejsca pracy nie sprawdzają się u wszystkich i tak naprawdę chodzi o ocenę poszczególnych pracowników i miejsca pracy oraz ustalenie, jaki typ projektu będzie najlepiej odpowiadał ich potrzebom. Oczywiście, wszystko zależy również od budżetu.

Można łatwo stworzyć bardziej swobodne środowisko pracy, nie popadając w całkowitą nieformalność, na przykład za pomocą siatkowych krzeseł, miejsca do odpoczynku i jaśniejszego wystroju. Jeśli chcesz zachować ultranowoczesną i profesjonalną przestrzeń biurową, możesz zachować niektóre z kreatywnych elementów widocznych w biurach gigantów, o których właśnie wspomnieliśmy. Eleganckie, nowoczesne biurko wygląda fantastycznie obok kilku zielonych roślin biurowych, wprowadzając luźny, biofiliczny design.

Niektóre biura wymagają formalnej atmosfery, po prostu ze względu na prowadzoną w nich działalność. Inne biura lepiej funkcjonują w swobodnym, kreatywnym i nastawionym na współpracę klimacie. Oba rozwiązania mogą być produktywne, ale wszystko zależy od wyboru odpowiedniej opcji dla Twojej firmy i tego, co chcesz osiągnąć.

Co sądzisz o tym temacie?