Jak oświetlenie wpływa na morale

Jeśli wybierzesz niewłaściwy typ oświetlenia biurowego, czy myślisz, że morale w miejscu pracy będzie wysokie?

Oczywiście, że nie! Nikt nie chce wchodzić do biura, które jest ciemne i ponure, tak samo jak nikt nie chce pracować w biurze, które jest zbyt jasne i powoduje, że mrużysz oczy, gdy wchodzisz do środka!

Wybór odpowiedniego rodzaju oświetlenia do biura ma kluczowe znaczenie, ponieważ wpływa na samopoczucie pracowników w fotelach biurowych, na to, jak ciężko pracują, jak dobrze im się pracuje, a także na środowisko. W dzisiejszych czasach wybór zrównoważonych poziomów energii jest również istotnym elementem.

Oczywiście nie chodzi tylko o morale, ale także o produktywność, choć te dwie kwestie są ze sobą nierozerwalnie związane. Zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera ważne informacje na temat tego, jak oświetlenie może zwiększyć wydajność pracy.

Źródło: https://www.focusearth.com/2016/02/03/how-lighting-affects-productivity-in-the-workplace-infographic/

Jeśli dodać do tego inne sposoby zwiększania produktywności, takie jak wypróbowanie biurek z regulowaną wysokością dla zwiększenia energii, regularne przerwy w pracy i stworzenie w biurze atmosfery sprzyjającej pracy zespołowej, otrzymamy szczęśliwą i produktywną przestrzeń!

Jaki rodzaj oświetlenia masz w swoim biurze?