Dlaczego małe przestrzenie ograniczają kreatywność i współpracę

Czy wierzysz, że na małej przestrzeni można wymyślać nowe i innowacyjne pomysły?

Wiele osób uważa, że nie. Małe przestrzenie stwarzają poczucie "zamknięcia", hamując rozwój nowych pomysłów i powodując ideowy odpowiednik blokady twórczej.

Zamiast tego warto zdecydować się na szeroką, otwartą przestrzeń jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Oznacza to, że ludzie mogą chodzić dookoła, poruszać się, zastanawiając się nad pomysłem, siedzieć na wysokich stołkach, a nie na zwykłych krzesłach, i być może zaczerpnąć świeżego powietrza, aby zwiększyć wydajność mózgu. Tego typu warunki sprzyjają powstawaniu nowych pomysłów w znacznie większym stopniu.

W dzisiejszych czasach współpraca jest istotną częścią biznesu, a to oznacza, że należy położyć nacisk na stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjać burzom mózgów i pomysłom. Pomyśl o okrągłym biurku biurowym i być może o zarządzaniu kablami, aby zapewnić, że ładowanie urządzeń mobilnych nigdy nie będzie problemem.

Wypełnienie małych rubryk i stworzenie innowacyjnej przestrzeni z dużym polem manewru to najlepszy sposób na zapewnienie najlepszej współpracy i najlepszych pomysłów.

Co sądzisz o małych przestrzeniach? Dobre do współpracy czy nie?