Urządzenie wielofunkcyjne kontra drukarka i skaner

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem urządzeń biurowych to większość osób będzie pewnie uważać, że opłacalne jest kupowanie jednego wielofunkcyjnego urządzenia. Lepiej jednak rozważyć sobie zakup kilku oddzielnych urządzeń.

Zakup urządzeń do biuraJedno i drugie rozwiązanie będzie tutaj miało swoje wady i zalety. Warto przyjrzeć się poszczególnym sprzętom, ponieważ to pozwoli nam ocenić jakie zadania będą w stanie dla nas skutecznie wykonywać. Zintegrowane urządzenia określa się jako wielofunkcyjne albo czasem jako kombajny. Ich zaletą na pewno będzie to, że przy nich wykonać możemy kilka różnych operacji. Jednocześnie realizować można drukowania, kopiowanie, skanowane czy wysyłanie faksów. Część zadań będzie można także wykonywać bez użycia komputera. Dodatkowo urządzenia wielofunkcyjne nie będą szczególnie duże i bez problemy znajdziemy na nie miejsce również w dużym biurze. Gdy taki sprzęt korzysta jeszcze z sieci bezprzewodowej to można go praktycznie wszędzie w biurze postawić. Gdy będziemy chcieli dobrać jego z samodzielnych urządzeń to powinniśmy włączyć również komputer, do którego urządzenie jest podłączone. Tym samym będzie nam pojawiało się na biurku coraz więcej kabli a dodatkowo będzie trzeba w domowej sieci konfigurować te wszystkie urządzenia, tak by każdy mógł z nich korzystać bez problemów. Oczywiście pod względem wygody z tego powodu takie zintegrowane urządzenia wielofunkcyjne sprawdzać się będą lepiej, mają przewagę nad zestawami z kilku urządzeń.

Zalety urządzeń wielofunkcyjnych Zestaw taki zajmie więcej miejsca i dodatkowo trzeba je jeszcze podłączyć. Jakość wydruku W przypadku urządzeń wielofunkcyjnych mamy takie możliwości wydruku jak w przypadku klasycznych drukarek. Będą to i laserowe i atramentowe mechanizmy. Możliwości w obu tych przypadkach są takie same. Poza tym jakoś druku raczej nie będzie się różniła. Niezależnie od tego jaka będzie technologia wykorzystana to urządzenia wielofunkcyjne nadawać się będą do drukowania dokumentów biurowych, ale także będą świetnie się sprawdzały przy innych formach wydruków, np. przy zdjęciach. Dostępne mamy także modele kombajnów, które będą fotograficzne i one podobnie będą dawały możliwość uzyskania dobrego poziomu wydruku. Drukowanie na wstędze i na płytach CD/DVD/Blu-ray Jeśli chcemy kupić taki wielofunkcyjny sprzęt to powinniśmy się zastanowić, czy będzie dawał nam tak wiele możliwości jak drukarka, dzięki której będzie można między innymi dokonywać nadruków na płytach CD czy DVD. W ten sposób będzie można przygotować wydruki niezależnie od tego jakie dokładnie będą nasze potrzeby. Na pewno możliwości są tutaj liczne i czasami można nawet wykonywać nadruki na bardzo długich rolkach. Urządzenia wielofunkcyjne dostosowane są również do druku na płytach, dlatego jeśli potrzebujemy takiej funkcjonalności to warto sprawdzić czy dany sprzęt w tym wypadku będzie w stanie się dobrze sprawdzić. Na pewno funkcjonalność i możliwości poszczególnych sprzętów dla wielu użytkowników są sprawą kluczową, dlatego ostateczna decyzja co do tego, po jaki sprzęt sięgnąć podejmowana jest dopiero po dokonaniu konkretnych analiz co do możliwości takiego sprzętu jak i tego jak został przygotowany. Zawsze trzeba sprawdzić czy akurat to urządzenie będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.