Wejdź do pierwszego w Wielkiej Brytanii biura o pozytywnym bilansie energetycznym

Coraz częściej zwracamy uwagę na zrównoważony rozwój w miejscu pracy i efektywność energetyczną, chcąc zrobić coś dla środowiska. Mając to na uwadze, co może być lepszym sposobem niż zbudowanie biura o pozytywnym bilansie energetycznym?

To właśnie stało się na Uniwersytecie Swansea, gdzie otwarto pierwszą w Wielkiej Brytanii przestrzeń biurową o pozytywnym bilansie energetycznym.
W biurze znajdują się nie tylko zadziwiające przykłady mebli biurowych, ale także duże znaczenie ma w nim energia słoneczna, która generuje znacznie więcej energii niż zużywa. Budynek nosi nazwę Active Office i sam generuje swoje własne zasoby całkowicie średniej jakości energii. Pomaga to całemu krajowi, ponieważ 40% zużycia energii w Wielkiej Brytanii przypada na duże budynki, takie jak ten. Zmniejszenie tego zużycia oznacza niższe rachunki za energię, a także ogromną redukcję emisji dwutlenku węgla.

Nie każda firma dysponuje środkami finansowymi na całkowitą przebudowę swojej siedziby w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, ale można wprowadzić zmiany, które nie nadwyrężą budżetu. Na przykład należy przyjrzeć się materiałom i wyposażeniu biurowemu - starsze wersje mogą emitować szkodliwe substancje do środowiska. Dotyczy to drzwi, szafek, a nawet krzeseł w recepcji!

Unikaj pozostawiania wszystkiego w stanie gotowości, zastanów się nad wykorzystaniem naturalnego światła, przeanalizuj opcje ogrzewania i wentylacji oraz wprowadź w swoim biurze kulturę recyklingu. Te małe zmiany prowadzą do ogromnego efektu kuli śnieżnej.
Może nadszedł czas, aby usiąść przy stole konferencyjnym i przeprowadzić burzę mózgów lub zastanowić się, w jaki sposób Twoja firma może stać się bardziej przyjazna dla środowiska?

W jaki sposób Twoje biuro staje się bardziej energooszczędne?