Czy Twój fotel biurowy powoduje ból?

Jaki rodzaj krzesła biurowego posiadasz?

Czy masz ergonomiczne krzesło biurowe typu "all singing-all dancing"? Czy masz krzesło z siatki, czy masz ogromne krzesło biurowe? A może masz coś znacznie mniej wymyślnego, a zamiast tego krzesło, które po prostu "robi robotę"?

Jeśli Twoje krzesło nie jest bardzo wygodne i nie wspiera Twojego ciała przez cały dzień pracy, to nie spełnia swojego zadania!

Jednym z kluczowych elementów zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy jest upewnienie się, że biurko jest ustawione prawidłowo, a to oznacza, że krzesło biurowe pomaga Ci zachować równowagę podczas godzin pracy. Żadnego skręcania się, żadnego pochylania, żadnego patrzenia w dół na laptopa przez cały dzień. Musisz siedzieć prawidłowo i musisz być podparty. Jeśli tak się nie dzieje, to po powrocie do domu okaże się, że Twoje ciało boli - a to nigdy nie powinno mieć miejsca.

Oczywiście może być tak, że masz odpowiednie krzesło, ale po prostu nie używasz go prawidłowo. Czy wiesz, jak korzystać z ergonomicznych funkcji swojego krzesła? Jeśli nie, poproś swojego przełożonego o instrukcję obsługi i zapoznaj się z nią lub po prostu poeksperymentuj, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Zobacz ten film, który zawiera również kilka świetnych wskazówek, jak prawidłowo siedzieć i unikać bólu pleców.

Fakt, że wiele osób zostało zmuszonych do pracy w domu z powodu pandemii COVID-19, spowodował również wiele problemów z krzesłem. Jeśli nie jesteś przygotowany na stworzenie domowego biura, konieczność zrobienia tego w krótkim czasie może oznaczać korzystanie z krzesła w jadalni lub nawet sofy, które nie są najlepszymi substytutami. To bardzo kuszące, aby usiąść na kanapie lub nawet w łóżku, ponieważ zakładasz, że będziesz wygodny podczas pracy w domu, ale potrzebujesz wspierającego krzesła, które pomoże Ci utrzymać dobrą postawę podczas pracy.

Dobrą wiadomością jest to, że na rynku jest wiele ergonomicznych krzeseł, z których wiele jest bardziej niż odpowiednich dla biur domowych i nie mają tego komercyjnego wyglądu lub poczucia. Oznacza to, że możesz zachować komfort podczas pracy i nie masz ogromnego, nieporęcznego krzesła biurowego zajmującego całą przestrzeń w Twoim domu!

Bycie świadomym tego, jak siedzisz jest kluczowe, ale jeśli twoje krzesło nie jest do zera, nigdy nie uzyskasz odpowiednich wyników.