4 sposoby na przygotowanie się do zimy w nowoczesnym biurze

Zimowe biuro może być chłodnym miejscem pracy, jeśli nie jest odpowiednio zaprojektowane. Oczywiście nikt nie chce siedzieć przy biurku, kiedy jest mu zimno i żałuje, że nie założył kolejnej pary skarpet.

Z tego powodu ważne jest wstępne planowanie i przygotowanie do zimy. Niektóre z tych planów obejmują zmiany w biurze, podczas gdy inne elementy oznaczają po prostu pomoc pracownikom, aby czuli się bardziej komfortowo ze zmianą nawyków.

Oto cztery sposoby na przygotowanie się do zimy w nowoczesnym biurze.

  • Uszczelnij wszystkie przeciągi - Oceń krawędzie okien, aby sprawdzić, czy nie przepuszczają przeciągów. Jeśli tak, upewnij się, że uszczelniasz je przed nadejściem zimowej pogody. Sprawdź również wzdłuż ścian, czy nie ma tam przeciągów. Pojawiają się one tam, gdzie możesz sobie tego nie wyobrażać!
  • Spójrz na swoją podłogę - Laminat i drewniana podłoga są zarówno świetnymi opcjami, ale mogą uderzyć zimno w miesiącach zimowych. Rozważ wykładzinę, jeśli to możliwe, jednak unikaj mat, ponieważ mogą się one poruszać i powodować zagrożenie bezpieczeństwa.
  • Udzielogólnych porad dotyczących zimowej odzieży biurowej - Ponieważ Twoi pracownicy siedzą na swoich krzesłach biurowych, muszą być wygodni. Nie musisz im mówić, żeby nosili sweter, ponieważ jest to zdrowy rozsądek i prawdopodobnie już o tym wiedzą, ale jeśli masz dress code lub uniform, zmodyfikuj go w miesiącach zimowych, aby uzyskać dodatkowe ciepło.
  • Odsuńmeble od grzejników - Czy meble biurowe znajdują się obok grzejników? Może masz biurowe szafki do przechowywania pod ścianą? Jeśli tak, odsuń je, ponieważ mogą one blokować ciepło i powodować problem z cyrkulacją ciepła.

To tylko kilka prostych sposobów na rozpoczęcie przygotowań do zimowej pogody. Oczywiście nikt nie wie, jak zła lub inna będzie nasza zima. Pod wpływem zmian klimatycznych obserwujemy cieplejsze lata, często osiągające rekordowe temperatury, ale obserwujemy również okresy opadów śniegu i niskich temperatur w zimie.

Będąc przygotowanym na wszystkie ewentualności, można utrzymać firmę w ruchu, a pracownicy będą się czuli komfortowo w tym samym czasie.