Na czym polega dzierżawa kserokopiarek?

Trzeba sobie powiedzieć, że kupno kserokopiarki nie będzie to dla przeciętnej firmy mały wydatek. Dobrej jakości sprzęt będzie kosztował nawet kilka tysięcy.

Możliwość dzierżawy kserokopiarki Oczywiście zawsze będzie można poszukać jakiegoś tańszego sprzętu, ale nie mamy nigdy pewności czy będzie tam dobra jakość i wydajność. W przypadku firm, gdzie nie ma możliwości kupowania nowego urządzenia zawsze będzie można się także zdecydować na dzierżawę kserokopiarki co jest szansą na obniżanie kosztów. Na czym to wszystko polega i gdzie takiej usługi będzie można poszukać? Dzierżawa to usługa, która będzie polegać na tym, że wypożycza się sprzęt za odpowiednią cenę. W Polsce jest coraz więcej takich firm, które starają się tego rodzaju usługi proponować. Dzierżawę sprzętu rozlicza się albo miesięcznym abonamentem, gdzie będzie limit na wykonywanie kopii albo miesięcznie za wykonane kopie. Zaletą dzierżawy będzie przede wszystkim to, że można znacząco obniżyć koszty, ponieważ nie trzeba nowego sprzętu kupować.

Dodatkowo umowę zawiera się na konkretny okres i miesięcznie dokonuje się rozliczenia. Zaletą będzie również to, że koszty użytkowania takiego sprzętu takie jak naprawa, toner czy konserwacja nie są po naszej stronie. Jeśli mowa o cenach takiego sprzętu to można zauważyć, że jest ona różna w zależności od firmy, która będzie proponować sprzęt, ale i od tego jak wiele będzie się wykonywało kopii. W przypadku urządzeń pozwalających na druk białoczarny najczęściej będzie to cena od około 2groszy za kopię. Gdy bierze się pod uwagę wydruki w kolorze będzie to około 20 groszy za stronę. Kiedy wynajem kserokopiarki będzie najbardziej nam się opłacać? Taka usługa będzie dla nas najbardziej opłacalna w momencie, gdy w ciągu miesiąca będzie się drukowało przynajmniej 2000 stron. Poza tym będzie to rozwiązanie, które sprawdzi się w momencie, gdy nie dysponuje się kwotą na kupno nowego sprzętu a jednak samo urządzenie w firmie będzie po prostu potrzebne. Więcej na stronie lobos.pl >>